A leírásokban szereplő képekre jobb egérgombbal kattints rá és ott a "kép megjelenítése" opciót válaszd! Így kinagyítva, olvashatóan tanulmányozhatod az illusztrációkat!!!
Nagyon sokan érdeklődnek, hogyan készítem mostanában a képeimet......
Elhatároztam, hogy megpróbálom összeszedni a gondolataimat és részletesen, de mégis egyszerűen és érthetően leírni az apró trükköket, amiket használok a szerkesztésnél.
Jelenleg én a PSP X-et használom a szerkesztéseimhez.
Jótanácsaim a szerkesztéshez:
Mivel mostanában nagyon kevés időm van, így kifejlesztettem egy nagyon gyors és egyszerű képszerkesztési módszert. Tubikat készítek, mikor időm engedi és azt mentem el a programba úgy, hogy "fájl"-ra katt, ott "export"-ra katt, itt "picture tube"-ra katt. Ekkor előjön egy új ablak. Itt el kell nevezni az adott tubit , "tube name"-hez kell beírni egy nevet, vagy számot, stb. Máshoz ne nyuljatok, csak a nevét írjátok be a tubinak!!! Majd "OK" és már van is egy új tubid! Több száz, akár több ezer tubit is elmenthetsz és a későbbiekben csak rákattintva használhatod a szerkesztéshez, mint egy nyomdát.
Kijelölöm a „Freehand selection”-nal (lasszó) a kívánt képrészletet, amit tubi-nek szeretnénk. „Edit”, „copy”. Majd megint „edit”. Ha új képre akarom tenni és elmenteni tubinak, akkor a „Paste as New Image”-ra katt. (A kép mindig „raster”-ban legyen) Ezt menteni így: „file”, „export”, „picture tube”. Ott beírom az adott tube elnevezését (pl. csaj1) majd okézom.
A képre feltett tubit el is lehet forgatni, vagy arrébb helyezni, ha nem jó helyre került véletlenül. Arra mindíg figyeljetek, hogy minden díszítő elemet külön rétegre tegyétek!!!!
Tubi elforgatása: „Pick tool”-lal (nyíl) katt, középső körtől indul egy egyenes vonal, mely egy kis négyzetbe torkollik, arra, ha rámutatok az egérrel, akkor két elforgatást jelző nyilat ha látok, arra katt és az egérrel fordítom a kívánt helyre.
Üres új réteget így tudtok betenni:
Fent a menüben katt a "layers" feliratra, s ott az első lehetőségre. ("New raster layer") Ekkor megint egy új ablak ugrik elő, amiben semmit nem kell állítani, csak le kell okézni!!! És már meg is van az új üres réteg, amire rakhatod a tubedat.
Saját kerettel is díszítheted a képedet, de én mostanában ugyan úgy , mint ahogy a tubikat készítem, kereteket is készítek és elmentem a progiba a keretekhez.
Saját keret készítése: „Image”, „Add borders”, itt beállítom a szélességét, szinét, stb. majd okézom.
Fényjátékaim trükkjei:
Futó fény: Egyszinű keretnél: „Magic word tool”-lal katt a keret egy pontjára, ezzel kijelöli magától a keretet. (felül „feather” nullára legyen állítva!) „window”, „duplicate”- minimum 3-szor. „picture tubi tool”-ra katt, ott betenni pl. csillagot. Képenként mindig arrébbra tenni rá a kiválasztott tubit a keretre. Képenként „selection”, „select none”, hogy kivegye a kijelölést. Majd képenként átmenteni az Animation shop3-ba („Edit”, „copy”, majd az animácion shopban „edit”, „paste”,”As new animation” majd a többi képnél „edit”, Paste”,”after current frame”) Beállítom a kép nagyságát, („animation”, „resize animation”-„width”500) majd a gyorsaságát („frame properties” – kb. 18-40-ig) Majd mentem a kész futófényes képet. („file”, „save as”)
Mostanában egyszerűsítettem ezen a módszeren, és a baloldalon lévő palettasorban a "lighten/darken brush" -sal világosítom a képeket. A kész képet legalább 1-2 példányban megduplázom, a felső menüben a "window"-ra, ott "duplicate"-ra kattintok és már meg is dupláztam a képet. Ha még egyszer rákattintasz, akkor még egy másolatod lesz a képből. Ezután már csak arra kell figyelned, hogy mindig máshol világosíts a képeken. Nagyon szép fényhatásokat lehet vele elérni!
Keret domborítása, stb. : „Effects”, „3D effect”, „inner bevel” (domborítás), de mást is jelölhetünk. Ott beállítjuk tetszés szerint, majd okézzuk.
A mozgatást a képeimen így készítem:
Mozgatás úgy, hogy a háttér ne mozdúljon el: Úgy tegyünk a képre tubet, hogy betesszük az alap képet, majd „layers”, „new raster layer”, ott okézni. Így be tesz egy új átlátszó réteget. Most ráteszem a megfelelő helyre a tube-met. Most jobb oldalt annál a képrétegnél lévő szemre kattintok, amelyiket nem akarom mozgatni. Megmozgatom a képen amit akarok a „warp brus”-sal, majd egybefűzöm a rétegeket a „layers”, „merge”, „merge all”-lal. Ugyan ezt végig csinálom a többi képpel is.